Mītu grāvējs: krišana Garā

27.05.2024.
"Nokrist (tikt nogāztam) Garā" - šī frāze apraksta to, ko daudzi uzskata par Dieva pieskārienu, no kura viņi nokrīt zemē - burtiski. Tie, kas dedzīgi aizstāv šo praksi, apgalvo, ka tā ir Dieva acīmredzama klātbūtne dievkalpojumā, kas izraisa cilvēku nokrišanu. Bet vai Bībelē ir kādi pierādījumi tam?

43 jautājumi sludinātājiem

20.05.2024.
Kodolīgi formulēti jautājumi un atbildes ir izcils veids, kā palīdzēt cilvēkiem iepazīt un pārdomāt kristīgo patiesību. Šie jautājumi un atbildes nosēžas prātā un iespiežas sirdī.

Lieto ģimenes svētbrīžus, lai sagatavotos dievkalpojumam!

13.05.2024.
Ģimenes svētbrīžiem ir trīs galvenās daļas: Svēto Rakstu lasīšana, lūgšana un dziesmas dziedāšana. Tas izklausās vienkārši - un tā arī ir -, bet tam ir ļoti liela ietekme. 

Izmanto līdzekļus, bet neuzticies tiem; paļaujies uz Dievu!

06.05.2024.
Atkal un atkal es izdomāju kādus plānus, un tad redzu, ka mans sākotnējais entuziasms pieaug vai samazinās atkarībā no tā, vai plāns šķiet gudrs vai ne. Tā ir paļaušanās uz plāniem, nevis uz Dievu.

10 lietas, kas jāzina par laulību

29.04.2024.
Katrai laulībai ir vajadzīga dievišķa gudrība. Katrs pāris tiks spiests pārkāpt sava rakstura robežas. Katram pārim būs vajadzīgs spēks, kas pārsniedz to, kas viņiem ir.

Padari savu sirdi laimīgu Dievā

22.04.2024.
Ja kristīgās kalpošanas mērķis ir palīdzēt citiem mīlēt Dievu ar visu sirdi, dvēseli, prātu un spēku, tu to nevari izdarīt, ja pats neej tajā pašā ceļā kopā ar viņiem. 

Vai tu pietiekami sevi mīli?

15.04.2024.
"Tu vari mīlēt Dievu un savu tuvāko tikai tik vien, cik tu pieņem un mīli pats sevi!" Šajā rakstā noskaidro, vai šī populārā mācība par sevis mīlēšanu saskan ar Bībeli.

Masturbācija - vai saskaņā ar Bībeli tā ir grēks?

08.04.2024.
Kādi cilvēki uzskata, ka masturbācija ir iekāres akts un vienmēr ir nepareiza; citi uzskata, ka tā ir normāla ķermeņa funkcija un tai nav nekāda sakara ar grēku.

Vēsturiskie pierādījumi par augšāmcelšanos

31.03.2024.
Vēsturiskie pierādījumi par Kristus augšāmcelšanos ir ļoti labi. Šī raksta mērķis ir parādīt Kristus augšāmcelšanās vēsturisko pierādījumu spēku.

Piecas patiesības par Dieva dusmām

25.03.2024.
Mēs dzīvojam laikmetā, kad paši sevi esam izvirzījuši par tiesnesi un Dieva raksturs tiek tiesāts. "Kā elle var būt taisnīga?" "Kāpēc Dievs pavēlēja izraēliešiem iznīcināt kanaāniešus?" "Kāpēc Dievs vienmēr šķiet tik dusmīgs?". Lūk, piecas Bībeles patiesības par Dieva dusmām.

Sargeņģeļu pārsteidzošā loma

18.03.2024.
Arguments, ko Jēzus min, kāpēc mums nevajadzētu izturēties nicinoši pret citiem ticīgajiem, ir tas, ka “viņu eņģeļi debesīs vienmēr redz Mana Debesu Tēva vaigu”. 

Palīgā! Maniem bērniem nepatīk iet uz draudzi

11.03.2024.
Viņu iebildumi ir daudz un skaļi: pārāk gari, pārāk klusu, pārāk neērti, pārāk garlaicīgi. Dažreiz mūsu bērniem vienkārši nepatīk iet uz draudzi. Bet šo šķērsli ir vērts pārvarēt.

13 praktiski soļi, lai uzvarētu grēku

04.03.2024.
Cīnīties pret grēku nav izvēles jautājums. Tā ir nāvējoša cīņa: vai nu grēks mirst, vai mēs mirstam. Mēs atsakāmies samierināties ar grēku.

Kazas aitu drēbēs

26.02.2024.
Viņš ir pietiekami jauks. Viņš laiku pa laikam kalpo un, ejot laukā pa draudzes durvīm, nevairās iesaistīties sarunā. Viņš cīnās ar saviem grēkiem, bet – kurš gan necīnās?

Pieci mīti par zinātni

19.02.2024.
Draudzēm būtu jāmāca kristiešus vērtēt kritiski mūsdienu kultūras idejas, kuras ved cilvēkus prom no ticības.

Pieci jautājumi, ko sev uzdot, pirms sāc iet uz randiņiem

12.02.2024.
Man tikko palika deviņpadsmit, un es nekad neesmu bijusi uz randiņu. Nopietni! Ne kafejnīca, ne vakariņas, ne kino, ne individuāla tikšanās – nekad.

Pirmais aicinājums uz pielūgsmi

05.02.2024.
1968. gada decembrī, kad Apollo 8 riņķoja ap Mēnesi, Bila Andersa balss uz Zemes atskanēja ar vieniem no pazīstamākajiem Bībeles vārdiem: "Iesākumā Dievs radīja debesis un zemi". 

Kam tu lieto savu telefonu?

29.01.2024.
Vai esi kādreiz domājis par to, ka savam tālrunim varētu piešķirt misiju? Kāda tad būs Tava misija? 

Tev ir vairāk laika Bībeles lasīšanai, nekā tu domā

22.01.2024.
Neatkarīgi no tempa, galvenais ir padarīt Bībeles lasīšanu par ikdienas ieradumu. Tu būsi pārsteigts, cik daudz tu vari izlasīt salīdzinoši īsā laika posmā!

Pieci mīti par laulību

15.01.2024.
Kad tavas ausis dzird un acis redz vīra vai sievas grēku, vājumu vai neveiksmi, tā nekad nav nejaušība; tā vienmēr ir žēlastība. Dievs mīl tavu dzīvesdraugu, un Viņš ir apņēmies pārveidot viņu ar Savu žēlastību, un Viņš ir izvēlējies tevi, lai tu būtu viens no Viņa regulārajiem pārmaiņu instrumentiem.

Mācītāji, uzmaniet savu mācību

08.01.2024.
Draudzei visbīstamākā viltus mācība ir nevis tā, kas noraida kristietību, bet gan tā, kas to apstiprina, vienlaikus cenšoties atjaunot tās sludināšanas aktualitāti un efektivitāti.

Kā dzirdēt Dieva Vārdu?

01.01.2024.
Aicinājums dzirdēt Dieva Vārdu nav nekāds nieks. Likmes ir ļoti augstas. Trīs "klausīšanās" veidi noved pie tā, ka Vārds tiek "atņemts". Bet ir ceturtais veids, kurš uzveic velnu, iztur pārbaudījumus, uzskata bagātības par nevērtīgām un nes augļus mūžīgajai dzīvei.

Kā iegaumēt vairāk Bībeles Rakstu vietu 2024. gadā?

25.12.2023.
Galvenais iemesls, kādēļ mums ir jāmācās Bībele, nav tas, lai uzkrātu vairāk datu savās smadzenēs. Tas ir veids, kā mēs varam baudīt Dievu. 

Cieni Jēzus māti, bet galvenokārt esi Jēzus māte

18.12.2023.
Marija ir unikāla starp visām sievietēm, jo viņa bija jaunava, kad dzemdēja savu pirmdzimto dēlu. "Redzi, jaunava būs grūta un dzemdēs Dēlu" (Mat. ev. 1:23). 

Pārdomas par Ziemassvētku vecīti

11.12.2023.
Priecājieties vairāk nekā pasaule, apdāviniet vairāk nekā pasaule, izrotājiet vairāk nekā pasaule, un ļaujiet tam visam norādīt uz Jēzu!

Panti, ko iegaumēt slimnīcai

04.12.2023.
Desmit Rakstu vietas, kas ilustrē Dieva mīlestību uz mums caur Kristu, kas mūs uzturēs arī smagas slimošanas vētrā. 

Humānisms: jūs būsiet kā Dievs

27.11.2023.
Humānisms ir vērsts pret Dievu un ir naidīgs kristietībai. Tā tas ir bijis vienmēr, bet īpaši skaidri tas redzams mūsdienu humānisma publiskajos paziņojumos. 

Māciet kristiešiem, kas ar viņiem notika atgriešanās brīdī

20.11.2023.
Kad cilvēks ir glābts, viņš nezina visas tās krāšņās lietas, kas tajā brīdī ar viņu ir notikušas, - gluži kā cilvēks, kurš pamostas pēc operācijas un nezina, ka vēzis ir pilnībā izoperēts. Viņam tas ir jāpasaka. 

Vai tu ciet no "Bībeles anoreksijas"?

13.11.2023.
Tu esi nelaimīgs un redzi, ka garīgi izsīksti, par spīti visai savai kalpošanai. Iespējams tev ir Bībeles anoreksija...

Cik nevainīga ir frāze "Esi tu pats!"?

06.11.2023.
Ja virspusēji tas atgādina personisko pilnvaru un nelokāma individuālisma "tikumus", tad dziļāks "esi tu pats" efekts ir gana draudīgs. Šajā kritušajā pasaulē "sirds ir ļaunprātīgi lokana pret visu, tā ir viltīga" (Jeremijas 17:9).

Reformācijas lielais ieguldījums

30.10.2023.
Reformatori uzskatīja, ka caur visām mācībām, par kurām viņi cīnījās un kuras aizstāvēja, Dievs tika pagodināts un cilvēkiem tika sniegts mierinājums un prieks. 

Kad tuvojas slimnīcas apmeklējums

23.10.2023.
Lai arī kādas grūtības negadītos manā ceļā, es nolēmu, ka slimnīca būs kā sporta zāle manai dvēselei, vieta, kur pierādīt savu ticību, kā arī misijas lauks Dievam.

Lūgšana iesācējiem

16.10.2023.
Dievs vēlas, lai tava dzīve – esot precētam vai neprecētam, studentam vai darbiniekam, jaunam vai vecam – darbotos lūgšanas spēkā. Lūgšana ir tavas sirds un prāta dzinējspēks.

Dzimums, dzimumidentitāte un Dieva tēls

09.10.2023.
Vai dzimums ir sociāla konstrukcija? Būt par vīrieti vai sievieti – vai tam būtu jābūt personiskās izvēles jautājumam? Vai ir vairāk nekā divi dzimumi?

Met savas nastas uz To Kungu

02.10.2023.
Direktors piecēlās no gultas un domāja par simtiem bērnu, kas vēl gulēja. Drīz viņi pamodīsies. Ieradīsies virtuvē, gaidīdami pienu – šim namam tās būtu teicamas brokastis. Ja Dievs neiejauksies, visi šie bērni aizies tukšā.

Paļaušanās uz Dievu, kad sāpes šķiet bezjēdzīgas

25.09.2023.
Dievs ir ierakstījis katru no mums Savā stāstā. Mēs esam daļa no kaut kā daudz lielāka par sevi. Dievs mūs aicina uzticēt Viņam saaust šo stāstu kopā, lai beigās mēs ar atvērtām mutēm Viņu pielūgtu, uzlūkojot Viņa savērpto sižeta līniju.

Ko Dieva vārds “Jahve” stāsta par Viņu?

18.09.2023.
Katru reizi, kad mēs dzirdam vai lasām Bībelē vārdu “Tas Kungs”, mums jādomā: šis ir īsts vārds (kā Pēteris vai Jānis) veidots no vārda “Es esmu”, kas katru reizi atgādina, ka Dievs absolūti ir. Ir vismaz 10 lietas, ko Dieva vārds Jahve, “Es esmu”, saka par Dievu.

Tehnoloģijas nevar aizstāt klātbūtni

11.09.2023.
Ņemot vērā vājumu un grēcīgumu, kas joprojām ir mūsu ķermeņos, tostarp miesas vēlmes, kas mums uzbrūk, mums regulāri jāpulcējas kopā ar citiem – lai mēs varētu mācīt, iedrošināt un uzmundrināt viens otru ar visu savu būtību.

Kāpēc Kristus sekotājiem nav jābaidās?

04.09.2023.
Dievs sola sargāt savējos no visa tā, kas viņiem nenāks par labu. Turklāt Dieva uzticības pamatā ir Viņa vārda nemainīgā patiesība, nevis mūsu svārstīgā paklausība.

Stratēģija, kā uzlūkot jebkuru pasaules skatījumu

28.08.2023.
Zinātnes nodarbībās darvinisma naturālisms bija neapšaubāms pieņēmums. Angļu valodas nodarbībās postmodernā attieksme visus patiesības apgalvojumus traktēja kā maskētas varas spēles.

Kristieša ceļvedis zoodārzā

21.08.2023.
Ja vēl neesi ar ģimeni devies uz zoodārzu, iespējams, šis piedzīvojums ir tepat aiz stūra. Zooloģiskais dārzs kristietim ir brīnišķīga iespēja – gan personiskai pielūgsmei, gan pasaules uzskatu veidošanai.

Kā rūpēties par savu mācītāju?

14.08.2023.
Arī mācītāji pazīst nogurumu — šo dedzinošo sajūtu, kas rodas, paceltām rokām esot par starpnieku Dieva tautai. Gandrīz nenogurdināmi, viņi ir redzami kalnā, dienu no dienas, mēnesi no mēneša, gadu no gada. 

Kā drosmīgi uztvert ziņas?

05.08.2023.
“Vēl viena diena, vēl vienas šausmas”? Par laimi, Bībele piedāvā labāku pieeju nemitīgajai slikto ziņu plūsmai, kas šodien nāk mums virsū. Konkrēti šie četri psalmi man palīdzējuši iebrist ziņu salauztībā, pašam nenoslīkstot.

Kas ir evaņģēlijs?

30.07.2023.
Evaņģēlijs ir drosmīgs vēstījums, un mēs nekaunāmies to pasludināt. Tās ir spēcīgas ziņas, jo tās ir Dieva labās ziņas. Tās ir glābjošas ziņas – vienīgais, kas spēj patiesi pārmainīt cilvēka sirdi.

Virzi savu sirdi

24.07.2023.
"Virzi savu sirdi" - tas precīzāk atspoguļo veidu, kā Svētie raksti kopumā norāda mums kā attiekties pret savām sirdīm - to mūsu iekšējās būtības daļu, kas mīl vai ienīst, kas lolo cilvēkus vai lietas, vai nicina tās.

Neseko savai sirdij

15.07.2023.
“Seko savai sirdij” ir kredo, kam piekrīt miljardiem cilvēku. Tā ir ticības apliecība vienam no Rietumu pasaules lielajiem popkultūras mītiem, daudzos mūsu stāstos, filmās un dziesmās pasludinātam evaņģēlijam.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.